Tai procesas, kurio metu klientai su psichologe kalbasi, analizuoja problemas, mokosi naujų įgūdžių ir keičia savo mąstymą ar elgesį. Konsultavimas dažnai:
Tinka tiems, kurie nori suprasti savo problemas ir ieško ilgalaikių sprendimų.
Remiasi refleksijos procesu, padedančiu jiems įsisąmoninti savo jausmus, mintis ir elgesį.
Naudojamas santykių, emocinių sunkumų, savivertės klausimų, profesinių ar šeimyninių, tėvystės iššūkių sprendimui.
Efektyvus, kai reikia reguliaraus palaikymo ir ilgalaikio emocinės sveikatos gerinimo.HIPNOTERAPIJA
Tai greitesnis, giluminis metodas, kai per hipnozę dirbama su pasąmonėje esančiais įsitikinimais, prisiminimais ir elgesio modeliais. Hipnoterapija gali būti naudinga, kai:
Yra specifinė problema, kurią reikia greitai spręsti (pvz., fobijos, traumos, nerimas, priklausomybės, įpročių keitimas).
Asmuo yra atviras darbui su pasąmone ir lengvai pasiekia hipnotinę būseną.
Reikia pasiekti giliai įsišaknijusius įsitikinimus ir emocinius blokavimus, kurių neįmanoma lengvai išspręsti vien sąmoningais pokalbiais.
Naudojama kartu su kitais metodais, pavyzdžiui, psichologiniu konsultavimu, siekiant efektyvesnių rezultatų.
KURIS METODAS GERESNIS?
Nėra universalaus atsakymo. Vieniems žmonėms labiau tinka psichologinis konsultavimas, kitiems – hipnoterapija, o dar kitiems geriausi rezultatai pasiekiami derinant abu metodus.
Jei problema yra ilgalaikė ir reikalauja gilios savirefleksijos – gali būti naudinga pradėti nuo konsultavimo. Jei žmogus yra pasirengęs greitesniam pokyčiui ir turi konkretų tikslą – hipnoterapija gali būti efektyvus būdas pasiekti norimus rezultatus per trumpesnį laiką.
Daugiau apie psichologinį konsultavimą →
Daugiau apie hipnoterapiją →
Jei priežastis žinoma sąmoningai, bet problema vis dar egzistuoja, gali būti, kad ji yra giliai įsišaknijusi pasąmonėje. Tokiu atveju hipnoterapija gali padėti ne tik patvirtinti tai, ką žinojote, bet ir iškelti naujų iššūkio aspektų. Taip pat pasitelkę hipnoterapiją galime perrašyti emocines reakcijas ar įsitikinimus, kurie trukdo keistis.
Pavyzdys: jei žinote, kad jūsų nerimą kelia vaikystėje gautas kritikos perteklius, bet vis tiek sunkiai priimate pastabas – vien žinojimas nebūtinai padės. Hipnoterapija gali padėti perrašyti šį vidinį atsaką.
Kitas pavyzdys: jei suprantate, kad vengiate tam tikrų situacijų dėl slogių praeities patirčių, bet sąmoningai jaučiate pasirengimą keistis, konsultavimas gali padėti išsigryninti veiksmų planą.
Esmė – ne tik suprasti, bet ir keisti vidines nuostatas, įsitikinimus, mąstymo paternus.
Susisiekime ir aptarkime planą!
Gyvi susitikimai labiau rekomenduojami, kai reikalingas stipresnis emocinis kontaktas, kai norisi saugios, jaukios terapinės erdvės ar kai yra poreikis atsitraukti iš savo kasdienės aplinkos.
Nuotolinės konsultacijos puikiai tinka laiką taupantiems, efektyvumo siekiantiems klientams ar tiems, kuriems dėl įvairiausių priežasčių patogiau konsultuotis savo namuose, darbe ar kitoje vietoje. Nuotoliniai susitikimai atveria galimybes gauti terapines paslaugas gyvenant kitame mieste ar net kitoje šalyje.
Svarbu pasirūpinti tinkama aplinka, kad galėtumėte maksimaliai atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į terapinį darbą.
Tiek psichologinis konsultavimas, tiek hipnoterapija gali būti veiksmingi ir susitikus gyvai kabinete, ir per nuotolį.
Kiekvieno kliento atvejis yra unikalus, tad ir pokyčius jaučiame, pastebime skirtingai.Vieni klientai pokyčius pastebi iškart po konsultacijos ar po hipnoterapinės sesijos. Tai įvardijama kaip palengvėjimas, jaučiuosi ramiau, turiu vilties, kad…
Kiti klientai jaučia, kad pokyčiai tarsi akumuliuojasi: ir darbe sklandžiau dirbasi, ir su artimaisiais santykiai gerėja, ir apskritai gyvenimas malonesnis…
O dar kiti gali įvardinti įvykusius pokyčius tik žvelgdami iš perspektyvos: pavyzdžiui, jau metus laiko nebuvo migrenos priepuolio; ar su malonumu priimu komplimentus ir džiaugiuosi aukšta saviverte; arba Aš pasakiau „ne“ ir nesijaučiu kalta(s). Ir pan.
Kiekvieno žmogaus kelionė skirtinga, tad transformacija vyksta savu laiku.
Kai kurios situacijos (pvz., su motinyste/tėvyste susiję klausimai, laikini gyvenimo sunkumai) gali būti išspręstos per kelis susitikimus (3–6 konsultacijos).
Gilesnės, įsitvirtinusios problemos (pvz., žema savivertė, ilgalaikis nerimas, santykių iššūkiai) dažniausiai reikalauja 10 ar daugiau konsultacijų, priklausomai nuo klientų tempo.
Terapinis darbas gali vykti ir ilgalaikėje perspektyvoje (kelis mėnesius ar metus), jei siekiama nuodugniai transformuoti vidinius mechanizmus.Hipnoterapija gali suteikti greitesnius pokyčius, nes veikia tiesiogiai su pasąmone.
Kai kurios specifinės problemos (pvz., fobijos, emocinis valgymas, savivertės blokai) gali būti išspręstos per 1–3 hipnoterapijos sesijas.
Sudėtingesni atvejai (pvz., vaikystės traumos, gilūs įsitikinimai, ilgai trunkantis nerimas) gali reikalauti 3–6 sesijų ar individualiai pritaikyto proceso.Susitikimų skaičius, jų dažnumas yra labai individualus ir priklauso nuo klientų unikalių aplinkybių bei įsitraukimo, bendradarbiavimo siekiant norimų terapinių rezultatų.