„Motinystės/tėvystės atostogos nėra įprastos „atostogos“ – tai intensyvus laikotarpis, kupinas reikšmingų asmeninių pokyčių, vertingų įgūdžių, vėliau puikiai pritaikomų ir profesinėje veikloje. Šis laikas stiprina savidiscipliną, atsakomybę, efektyvų laiko planavimą, ugdo empatiją, gebėjimą bendrauti ir kurti psichologinį saugumą“, – praeitą savaitgalį vykusiame renginyje „Sveikatos paroda 2024“ sakė Pogimdyminės depresijos centre konsultuojanti psichologė Vilma Petrikienė.

Ji diskusijos apie motinystės/tėvystės atostogas metu ragino organizacijas palaikyti ryšį su darbuotojais vaiko priežiūros laikotarpiu, įtraukiant juos į formalias ir neformalias veiklas bei profesinius mokymus. „Tokie kvietimai atvykti, dalyvauti stiprina bendrumo ir saugumo jausmą organizacijoje. Darbuotojai, kurie jaučiasi vertinami ir svarbūs darbdaviui, dažniau linkę sugrįžti į darbą, yra produktyvesni ir atsakingiau atlieka savo pareigas.

Šis abipusės naudos modelis – kai darbdaviai rūpinasi darbuotojų gerove, o darbuotojai jaučia didesnę vidinę motyvaciją dirbti gerai – užtikrina abipusį įsipareigojimą siekti bendrų tikslų bei didina ilgalaikį organizacijos konkurencingumą“, – naudas įvardijo psichologė.

Daugiau informacijos →